11 Ağustos 2018 Cumartesi

Ata Berk Mutlu


Televizyon tarihimizde hatırlanmaya değer işlerin arasında "Poyraz Karayel" benim için önemli bir noktadadır. İlker Kaleli (Poyraz) ve Burçin Terzioğlu'nun (Ayşegül) başrolleri paylaştığı yapım, üç sezon boyunca ekrandaydı. İkinci sezonunda izlemeye başladım, ilk sezonu sonradan tamamladım. Veda sezonu önceki sezonların tadını vermese de uzun bölüm sürelerine rağmen zaman ayrılabilir nitelikteydi. İzlemeyenlere öneririm.
****
Bir diziyi "iyi iş" diye anabilmek için pek çok bileşenin ortalama üstü performans göstermesi gerekir. Senaryo da hiç kuşkusuz bu dalların başında gelir. Ethem Özışık, muhtemelen bir dizinin finali dolayısıyla hakkında en çok konuşulan senarist olmuştur; çünkü "Poyraz Karayel" son bölümüyle bir dizi seyircisinin duyumsayabileceği ne kadar duygu varsa galiba hepsini yaşattı.
***
Adından söz ettiren dizi bunu senaryosuyla olduğu kadar oyunculuklarıyla da başardı. Sadece başroller için değil, yan roller de dahil hemen her rol için doğru seçimler yapılmış ve ortaya şahane bir kadro çıkmış. Poyraz'ın oğlu Sinan karakterini canlandıran Ata Berk Mutlu ise bu yazıya üçüncü paragraftan girip merkeze yerleşecek.
**
Hürriyet gazetesinin her yıl verdiği Altın Kelebek Ödülleri'nde (2015) "En İyi Çocuk Oyuncu" ödülünü alan Ata Berk Mutlu, sahneye çıktığında büyüleyici mutluluk gözyaşlarıyla hayranlığımı kazandı. Ne zaman seyretsem benim de gözlerimin dolmasına neden olan bu videoyu sana da göstermek istedim. Kendini bilen, yürekli oyuncunun ödülü kime ithaf ettiğini lütfen dikkatle dinler misin?
*
Çocuklar, dünyayı kurtaracak iyilik yağmurlarının cennet kokan bulutlarıdır.
sana1soru: Bir çocuğu, bir yetişkinden ayıran en önemli özelliği nedir?

Neşeli sevgilerle,
Mutlu Anlar Koleksiyoncusu 

12 yorum:

 1. Gerçekten çok Bir diziydi ve bu sahneyi izlemistim gerçekten çok başarılı bir çocuk oyuncu bende izlerken gözlerim dolmuştu 😊yeniden izlemek de güzeldi emeğine sağlık canım benim sevgiler 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli bir dizi :) Ne güzel aynı şeylerden duygulanabilmek :) Neşeli sevgilerle :)

   Sil
 2. hiçbirini duymadım bu yazıdaki amağ ataberk tamam alırım dinlemeyeğ :) en önemli özellik yetişkinlerin salak olmasııııı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun üzerine sabaha dek konuşabilirim :) Yetişkinler neden "salak"?

   Sil
 3. Güzel çocuklar yetişiyor bu ülkede, bir yanımız karanlıkken bir yanımız oluk oluk ışığa kesiyor yarınları

  Sevdim bu haberi de..teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette güzel çocuklar yetişiyor; hep varlardı, bundan sonra da olacaklar... Bütün mesele potansiyellerini kullanabilmeleri :)

   Sil
 4. Bu töreni canlı izlemiştim 👍

  YanıtlaSil
 5. Diziyi izlemedim ama çocuk oyuncunun ödül töreni konuşmasına denk gelmiştim. Çocukları yetişkinlerden ayıran birçok özellik var ama bence en öne çıkan masum olmaları ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevdiğim bir ekran hatırasıdır bu ödül töreni :) Masumiyet... İyiliği, kötülükten kurtaran özellik.

   Sil
 6. Çocuklarımız geleceğimiz, umutluyum ben onlardan. Bu dünyayı güzellikler kurtaracak ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen bazı durumda kimi insanlar umutlarını kesiyor. Çocuklar olduğu sürece umut var demektir; belki uzun vadede, ama var :)

   Sil