27 Ocak 2018 Cumartesi

Mutlu Anlar Koleksiyoncusu


Başlamak kolay değildir. Sürdürmek daha da zor. Soğuğun içime işlediği şu günlerde harflerimi yakıp ısınıyorum. Cümleler kurup savuruyorum kara kışa. Mevsimin bütün beyazını gökkuşağına çevirmek için kötü düşünceyi düşlerimden kovalıyorum.
Biliyorum ki iyi düşünürsen iyi olur. Seveceksin karşılığını beklemeden ve yapacaksın ne yapman gerekiyorsa. Geleceği için yapmayacaksın, hatta geleceğin için de; çünkü yaparsan zaten gelir. Evrenin çekim yasası bunu söylüyor. Onu dinlemek lazım; kalbi de, aklı da… Bulaşıcıdır mutluluk; mutluluğa bulaşmalı.

Hep bir an’ı yaşıyoruz. Bazıları anı sayılacak kadar güzel oluyor, bazıları da öylece geçip gidiyor. Bir anda düşündüm, bir anda karar verdim, bir anda yazdım ve bir anda paylaştım. İşte, bir anda sen geldin. Hoş geldin.

Mutlu Anlar Koleksiyoncusu, saygı ve neşeyle şapkasını çıkararak reverans eder.

Henüz ismini bilmiyorum. Bu yüzden “sen” diyorum. Yoksa birine ismiyle seslenmek güzeldir, öyle değil mi? Kim olduğunu belki hiçbir zaman öğrenemeyeceğim. Ama aramızda iyinin akışı oldukça bunun pek önemi yok. Beraber mutlu anlar yakalayacağız. Belki sen yazdıklarımı seversin, ben zaten sen geldin diye sevinirim.

Neden bir blog açtığımı merak ediyor musun? Merak. En başta bu. Merak ettim seni ve yazdıklarını. Belki şarkı söylüyorsun, belki resim yapıyorsun. Öykülerin var mı? Gezip gördüklerini mi anlatıyorsun? Bunlar aklımda yürürken bir an durdum! Çayımı yudumlarken kendi kendime dedim ki:
- Beni neler mutlu eder?

Kolay bir soru değildi, öyle aceleyle verilecek bir cevap olamazdı. Düşündüm biraz. Beyaz kâğıdı önüme aldım ve sıraladım. Genel olarak tasarım hoşuma gidiyordu. Tasarlanmışı görmek veya tasarlamaya çabalamak bu hayatta aldığımız nefese değer şeylerdi. Kitap okumak kadar okuduğum bir kitap hakkında yazmayı da seviyordum. Aynı şey sinema için de geçerliydi. Hatta tiyatro ve sergiler için de… Ah, elbette müzik de hem dinlenirken hem de dinlenip yazdığında güzellikler ifade ediyordu. Yalnızca bunlar mı? Gözlediğim ve hayal ettiğim insanlarla öyküler kurguluyordum. Bazen insanların ve binalarının fotoğraflarını çekiyordum. Bugünü yaşağım gibi geleceği araştırıyordum ve geçmişi biriktiriyordum. Kültür, sanat ve yaşam benim için hiçbir şekilde birbirinden ayrılamayacak üç ögeydi. Aklımdan geçen ve kalbimden yansıyanları seninle paylaşmak istediğim için bir blog açtım.

Denizin üstünde yolculuk vakti. Üstümüzde güneş, üstümüzde bulutlar... Üstümüzde denizden bir gök... Caretta carettalar, balıklar, martılar ve çocuk kahkaları... Tanıştığımıza memnun oldum.

Neşeli sevgilerle.
İçimdeki blog madencisi aktardı.

38 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Hoş buldum :) Yani sahiden öyle. Blog okumak, yorum yazmak kadar yorum almak da güzel. İlk yazımın altına üç yorum yazarak kademeli bir gülüşü yüzüme yerleştirdin :) Teşekkürler deeptone.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Hoş buldum :) Ziyaret ve hemen ardından gelen yorumunuz için teşekkürler Handan.

   Sil
 3. Hoşgeldiniz, Kolleksiyonunuzda ilk yorumcu olarak yer almak beni mutlu eder :) Hayata bakışınız, mutluluk kaynaklarınız, incelikleriniz umarım bizlerle çok şey paylaşmaya iter. Şimdiden o paylaşımlarınızı bekleyeceğim hevesle.
  Mutlu yayınlar...
  not: çizim size ait sanırım harika !

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoş buldum :) Peki, ya üçüncü yorumcu olmak da sizi mutlu eder mi? Umarım ediyordur :) Evet, blogun logosunu kendim yaptım; beğenmenize çok sevindim. Teşekkürler Momentos.

   Sil
  2. Haahaha süper :) elbette olur, yazdıktan sonra yorum onayı gelince bekliyordum zaten :)

   Sil
  3. Üçüncülük de fena değil :))

   Sil
  4. Kahveler hazır, iade-i ziyareti bekliyor 3. cü :))

   Sil
  5. Ziyaret ederim, ama iade etmek için değil. Zira iade edeceğim bloglardan biri değil, sık sık geleceğim bir yer :)

   Sil
 4. Ben de tanıştığımıza memnun oldum😊
  Ne iyi ettin yazarak ve aramıza gelerek..
  Mutluluk bulaşsın ve tüm insanlar mutlu olsunlar bence de😊 Neşeli Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. :) Yazdığın yorum, apartmana yeni taşınan komşuya pasta, börek getirmek gibi oldu :) Zaten yorgunluk vardı, iki lokma bir şey hazırlamak bile güç geliyordu. Mutluluk çığ gibi büyüsün ve hepimiz bu mutluluğun altında kalalım :) Neşeli sevgiler. Teşekkürler Düş Tasarımcısı.

   Sil
 5. hımmm aramıza bir deee madenci gelmiiiş :)

  YanıtlayınSil
 6. Cokkk güzel... hoş geldiniz,ne iyi ettiniz😊 ne güzel bir başlangıç yazısı bu, kutluyorum sizi...paylaşımlarınızı merakla bekliyorum...
  Mutluluğa bulasmali o halde👌👌

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Siz de hoş geldiniz :) Mutlu eden sözcükler bunlar; işte mutluluğu bulaştırmaya başladınız bile! Teşekkürler Hayat cıvıltısı.

   Sil
 7. heeey bak sen bloguma yorum yaptığın anda gelmiştim blogunaaa :) seen bloglara yorum yapıyodun amaaa bloguna gelen yorumlara bakmıyoduuun heeey bak şimdiii tam bir gün sonraaaa gördün ama yorumlarııı hoşgeldin blogunaaa :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kendimi fotoselli lambaya yakalanmış gibi hissediyorum; kıpırdadıkça senden yeni bir yorum gelecek sanki :) Sen de hoş geldin yeniden.

   Sil
  2. :) ayy madenciiii odakçııı komikçiiii hihihi :)

   Sil
 8. Aramıza,hoşgeldin canım.
  Blogunu takibe aldım ve yazona bayıldım.
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 9. Yanıtlar
  1. Saymaya yetişemiyorum artık, bu kaçıncı yorumun oldu deeptone? Gördüm, bu hafta içinde yapacağım :) Teşekkür ederim :)

   Sil
 10. Hoşgeldiniz,
  Ne iyi ettiniz öyle! ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoş buldum :) Siz de ziyaretinizle ne iyi ettiniz! Teşekkürler herteldenşef.

   Sil
 11. Fevkaladenin fevkinde bir başlangıç yazısı olmuş ♥
  Hoşgeldin aramıza :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hey çok sevindim! Hoş buldum :) Teşekkürler Oytunla Hayat.

   Sil
 12. Yanıtlar
  1. Sen de hoş geldin bu bloga :)) Teşekkürler Kağıt Salıncak.

   Sil
 13. Hosgeldin, umarim her sey gonlunce olur ve guzel yazilar okumaya devam ederiz..

  Ben de beklerim
  gokyuzunebakarkenuyuyakalmisim.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoş buldum :) Umarım her şey gönlümüzce olur :) Blog adını çok sevdim! Teşekkürler Hilal AKINCI. Neşeli sevgilerle.

   Sil
 14. Blog yazmak iyidir, hoş geldiniz:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet, blog yazmak iyidir :) Hoş buldum ve siz de bu bloga hoş geldiniz :) Teşekkürler Semi M.Eller!

   Sil
 15. Merhaba :)
  Ne güzel bir başlama yazısıydı bu, kelimelerine bayıldım. Şiir gibi konuşman, sanki karşımda oturuyor da öyle anlatıyormuş gibi yazman öyle hoşuma gitti ki. Sana rastladığım için mutluyum, bir çok ortak noktamızla birlikte bir çok mutlu anlar biriktirebilirim seninle.
  "Neşeli Sevgiler" :) Bunu da çoook sevdim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :) Bu yorum beni çok mutlu etti :)) İyi ki geldin buraya :) Söylediklerin için kalpten teşekkür ederim :) Neşeli sevgilerleee :))

   Sil
 16. Merhabaaaaa...Ben de senin jestine karşılık vermek istedim. Umarım uzun senelerrrr dolu dolu yazılarını okumayan devam ederiz :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Heeey :) Beni çok mutlu ettin :) Teşekkür ederim :) Dilerim öyle olur ve sen de hep buralarda olursun :)

   Sil