11 Mayıs 2018 Cuma

İçimdeki Ben'in Blog Yolculuğu


Mutlu Anlar Koleksiyoncusu olarak öncelikle beni mutlu eden konularla ilgili paylaşımlar yapıyorum. Bu kez paylaşımlardan öte, paylaşımları yaptığım yer hakkında yazmak istiyorum: Blog.

Bazen "blog mahallesi" olarak andığım bu yerde, sahiden "mahalle" denilen yaşama biriminin ruhsal etkisini tadıyorum. Sokağa çıkıyorum ve mesela bir cumbadan beni izleyen bir okura "neşeli sevgilerle" diyorum. Az ötede, bir konağın bahçesinde gerçekleşen bir sohbete katılıyorum. Yolda rastlaştığım biri bir anda ahbabım oluveriyor. Her geçen gün yeni bilgiler ve deneyimlerle kendimi geliştiriyorum. Bu mahallenin kişisel değişimimdeki katkısı için pek çok insana -isimlerini anamasam da- teşekkür ediyorum. Sen, iyi ki varsın!

İnsanların çoğu kendini ifade edebileceği bir yöntem bulur ve ona tutkuyla bağlanır. Bu dediğim, kimi için resim, kimi için çizim, kimi için dans veya yazı olabilir. Kendimi ve dünyayı daha iyi anlamak için yazıyorum. 

Yazıyla ilişkim Sümerler kadar eski olmasa da yazmak eylemiyle uzunca zamandır haşır neşir olduğumu söyleyebilirim. Yazma sürecini yalnız bir A4 kâğıdıyla değil de blog gibi etkileşimli bir ortamda yapıyorum; çünkü iletişimi seviyorum. Diyalogun geliştirici özelliğini saygıyla kabul ediyorum. Yazılarımın onlarca kişi tarafından okunmasına gerek yok, bir o kadar da yorum alabilmektense gerçekten bana/paylaşıma/bloga zaman ayıran biriyle bağ kurmak benim için muhteşem. 

düşün ki bir mahalle,
sokakları 
çamurlu çocuk kahkalarıyla 
dolu,
bir ceviz ağacı
dalında bir kuş
neşeyle kanat çırpan,
taze ekmek kokusu, 
dert paylaşan insan sesleri, 
daktilodan dökülen 
roman karakterleri, 
berberin makası, 
bakkalın veresiye defteri, 
bir anne, bir baba, bir kardeş, 
bir komşu ve bir komşu daha,
"kapı dibi komşu" kavramının 
hâlâ hayatta olduğu zamanlar...
düşün ki bir mahalle:
yaşıyorsun!
(mutlu anlar koleksiyoncusu)

Bilgisayarımın başındayım ve aktarıyorum içimdeki beni. Acaba buradan oraya gelene kadar bir dondurma gibi eriyor mu? Yoksa sana gülümsüyor mu? İçimdeki ben, ne yapıyorsun? Yetişebildin mi, canım okuruma?

Neşeli sevgilerle :)
İçimdeki blog madencisi aktardı!

12 yorum:

 1. Ne güzel yazmışsın. Blog mahallesini dolaşmak, herkesin hayatında neler olup bitiyor öğrenmek, hiç karşılaşmayacağın insanların hayatlarına tanık olmak, neler okuyorlar, neler izliyorlar öğrenmek çok keyifli!

  Sanırım hepimiz bu duyguyu az ya da çok hissettiğimiz için blog mahallesinde kalmak için ısrar ediyoruz!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) "...hiç karşılaşmayacağın insanların hayatlarına tanık olmak..." Bu kısım o kadar değerli ki! Blog mahallesi gerçekten şahane bir yer. Seninle burada karşılaştığım için de mutluyum :)

   Sil
 2. :))) çok doğru söylüyorsun bir mahalle ve birbirinden farklı onlarca insan :) her konudan yazılar ve düşünceler mevcut :) vee bence burada ki kişiler çok özeller yani sosyal medyanın bu kadar yaygın olduğu bir dönemde oturup uzunca yazılar yazmak ve okumak herkesi yapa bileceği bir iş olmasa gerek :)) harika bir konu :) emeğine sağlık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet, katılıyorum, diğer pek çok medya ortamına göre burası gerçekten emek isteyen bir yer. O emeği verince de böyle güzel insanlarla karşılabiliyoruz. Teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Sevgili komşum mimlendiğini bildiriyorum ben de buradan umarım katılırsın. Bu son yazınla çok ilişkili olabileceği düşüncesindeyim. İçindeki sen asıl biz sana yetişebildik mi? Güzel yorumların ve yazıların. Emeğine sağlık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. "Komşum" diye seslenilmek ne güzel :)) Çok sevindim, hemen bugün cevaplayacağım ben de o soruları :) Teşekkürler :)

   Sil
 4. Aynı blog mahallesinde seninle komşu olmak ne hoş:) Hepimizin birbirimize ziyaretlerimiz,kahve ikramlarımız,kahkahalarımız:))
  Seviyorum bu blog mahallesini ve komşularımızı..İçindeki ben bana gülümsüyor canım:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynı şekilde seninle de :) Burada kocaman bir aile gibiyiz :) Teşekkür ederim bu güzel yorumun için :)

   Sil
 5. şairlik de var he :) ulaşıyo tabiiii :) ben de blog mahallesi, bazen blog apartmanı da diyorum çevremize. aslında bir isim takmıştımdı, mavi köşe bloghanesi :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şairliği kim kaybetmiş de ben bulayım, bazen alt alta satırlar yazıyorum işte. Hatta bu yazının etiketlerinden biri de "alt alta satırlar" :) Mavi çok güzel bir renk; ben de bundan dolayı logomu mavi yapmıştım :)

   Sil