7 Mayıs 2018 Pazartesi

"Oleeey Yaa!"lık İnsanlar


Yaşamak Ne Güzel Bir Eylem... demiştim dün. Yani ben daha dün yazmama rağmen bir kere daha buradayım. Yazar burada peşi sıra yazabildiğini söylüyor. Peki, neden bunu vurguluyor? Çünkü nisan ayında, o şahane mevsimde yalnızca iki kez Mutlu Anlar Koleksiyoncusu olabilmiş ve bloguna uğrayabilmiş... Bu arada nisanın, ilkbahar denilen mevsimin üçlüsünden biri olduğunu elbette biliyorum; ama şunu da biliyorum ki nisan ne marta benzer ne de mayısa! Belki bir yıl dört mevsim değil de altı mevsimdir. Kış, nisan, ilkbahar, yaz, eylül, sonbahar. Bence fena olmadı, ne dersin?

Ufak tefek cinayetlerim yoktur -neyse ki- ama mutluluklarım var.
Mutluluğu büyük şeylerde arayanlardan değilim. Mesela durup dururken kâğıda çiziktirdiğim bir kare beni mutlu edebilir. Sürprizli çikolatadan yakaladığım minik bir oyuncak beni mutlu edebilir. Bir de blogda paylaşımlarıma yorum yazıldığında mutlu oluyorum; ama bunun küçük bir şey olmadığının tabii ki farkındayım. Düşünsene... İyi veya kötü bir metin oluşturuyorum, bunu bir yerde yayımlıyorum ve anlık sıfatı "okur" olan bir veya birkaç kişi gelip ona bakıyorlar, yetmezmiş gibi üstüne bir de düşüncelerini ya da değerlendirmelerini ekliyorlar. Şahane.

Blog mahallesinin ruhu yorumlardır. Tıklanma sayısı -ortalama bir insanın parmakları kadar tıklanır yazılarım- gürültüdür. Kalbinin sesini dinlemek isteyen biri için yorumlar önemlidir. Deneyimlediğim kadarıyla aldığım yorumların çoğu blogunu ziyaret ettiğim kişilerin iadeiziyaretleri oluyor. Bu kesinlikle kötü bir şey değil. Ama haftalarca neredeyse hiç yazamamışken yeni bir paylaşımıma birilerinin dokunması beni son derece mutlu etti. Aldığım yorumlardan birini cevaplarken o arkadaşı -aslında diğerlerini de- "Oleeey yaa!'lık insan" olarak nitelendirdim.

Yaşadığımız hayatı daha boyutlu ve keyifli deneyimlemek için çevremizde Oleeey yaa!lık insanlarımız olmalı. Bloga yorum yazanlar, derdi paylaşanlar, mutluluğu çoğaltanlar... Birlikte kamp kurulanlar, beraber bisiklet sürülenler, ortak hayaller düşlenenler... Aynı anda doyumsuz ve bitimsiz kahkahalara başlananlar... 

Oleeey yaa!

Neşeli sevgilerle :)
İçimdeki mutluolmakistiyorsancı aktardı!

13 yorum:

 1. Çıkarılan içeriklerin okunup haklarında yorumlar yapılması insanı gerçekten de mutlu ediyor. Çok fazla okunmasa bile dar kitlede kısa ama öz yorumların gelmesi paha biçilemez. Ortak duyguları paylaşabilmek. Çok güzel anlatmışsın bu bahar bitimi ve yaz ayı bizlere güzel insanlar ve şanslar kazandırır umarım. Sevgiler :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hem de çok mutlu ediyor :)) Sırf yazmış olmak için yazılan yorumları pek sevemiyorum; ama bir şekilde yazıya katkı koyan, değer katan biri(leri) olunca işte on(lar)a kalbimi açıyorum :) Güzel insanlar ve şanslar hepimiz için gelsin :) Neşeli sevgilerle :)

   Sil
 2. Yaşam enerjiniz ve küçücük şeylerden mutlu olabilen ruhunuzun motivasyonu her daim yüksek olsun inşallah... Çünkü iyi enerjilere ihtiyacımız var ve bunu bulabileceğimiz kaynakların sayısı azalıyor... Bunu yaparken de enejinizin sömürülmesine müsade etmeyin lütfen...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah, çok teşekkürler. Dilerim (hepimiz için) enerjilerimizi emen şeyler bizden uzaklaşır ve iyi enerjiyle donanmış ruhlarımız birbirleriyle karışır :)

   Sil
 3. Nisan, doğduğumdan beri aşık olduğum bir aydır.. bereketlidir, yenilikçidir, rengarenktir, neşedir, doğurgandır... saysam daha sayarım ama korkarım ki bayarım :)

  Bu sebeple çok da olsa, az da olsa bloğa yazmak ve karşılığında yorum almak çok keyifli, hatta keyif ötesi bir şeydir. :) (içimdeki nisan çocuğu yazdı)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Nisanı ben de çok severim, sırf bundan dolayı böyle güzel nitelemeler saymaya daha devam etsen de baymazsın :)) Blog güzel, bloga yazılan yorum da :)

   Sil
 4. Küçük mutluluk en büyük mutluluk bence

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Küçük mutluluk her yerde; büyük mutluluk sadece mutlu olabilmemizi sınırlayan bir şey.

   Sil
 5. Sen çok yaşa emi :))

  "Kış, nisan, ilkbahar, yaz, eylül, sonbahar"
  Bayıldım bu mevsim sıralamasına ♥

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hepimiz çok yaşayalım :) Bu blog mahallesinde hep birlikte pek güzeliz :))

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. Genelde ben senin yorumlarına sırıtırdım, bu kez tersi oldu :) Güzeeel :))

   Sil
 7. Maşallah vallahi 😊👏🌸çok keyifle okudum 😊daha nice nice güzel paylaşımlara inşallah hep beraber hayırlı uğurlu ramazanlar dilerim sevgiler 😊🌸

  YanıtlayınSil