6 Mayıs 2018 Pazar

Yaşamak Ne Güzel Bir Eylem

Saatin söylediğine göre uyandığımda henüz 7'ydi. Güneşle aramdaki örtüyü araladım ve gün ışığını odama davet ettim. Pencereyi açtım, temiz havayla buluştum. Kuş sesleri duyuyordum; yani onlar da çoktan uyanmıştı. 

Banyoya gittim, serin suyla yüzümü yıkadım. Şehir şebekesinden gelen hayatın bir tulumbadan döküldüğünü hayal ettim. Bir kelebek kondu hemen üstümdeki portakal ağacına. Komşumun pişirdiği ekmek Anadolu kokuyordu. Tulumba henüz yorulmamışken ve hayata dair kallavi bir nutuk atarken, avuçlarımı birleştirdim ve kocaman yaptım. Suyun, içimden kayıp geçişini hissettim. 

Hava sıcaklığı hızla yükseliyordu. Bahar yerini yaza bırakırken gelincik tarlaları son ihtişamlı günlerini yaşıyordu. Bir çocuğun kahkasını işittiğim sıra, tereyağını sıcak köy ekmeğinin üzerinde eritmiştim bile.
(...)
***
Bir süredir blog mahallesine sık gelemiyorum. Ne kendi blogumda yazılar paylaşabiliyorum ne de dolaşmaktan mutlu olduğum blog sokaklarında yeni insanlar, şeyler ya da bilgi ve deneyimlerle karşılaşabiliyorum. Başka işlerin rolü arttıkça buraya zaman ayırmakta zorlanıyorum, ama içimde bir eksiklik duygusu var. Çünkü burada bir bağ kuruyorum ve bu bağ ister istemez üşüdüğümde üstümü örttüğüm battaniye gibi "dilediğim bir şey" haline geliyor. 

Belki bundan sonra daha sık yazarım, belki de son haftalarda olduğu gibi tek tük buluşuruz.
***
Mutlu anlar biriktirmeye devam edelim. Birlikte.

Neşeli sevgilerle :)
İçimdeki blog madencisi aktardı.

10 yorum:

 1. Mahallede dolaşmayı ihmal etme bence
  Burası hep birlikte güzel

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Zamanımı biraz daha düzenli kullanabilsem hemen koşup geleceğim zaten, başka şeyler rol çalıyor.

   Kapıları tıklatıp çaya, kahveye misafir olacağım. Nice konuya laf açacağız :)

   Ah, tabii ki öyle! Burası hep birlikte güzel :))

   Sil
 2. Bir kez ayrı kalmaya başlayınca insan büyük bir eksiklik yaşıyor gerçekten de. insanın içine huzur veren bir başlangıcı var yazının kalemine sağlık. Yeni paylaşımında buralardayım yine :)) Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hem bloguna rastladığımdan hem de yazılarını okuduğum için çok mutluyum ve inan ki bunu "maksat cevap olsun" diye değil de gerçekten samimiyetle söylüyorum :)) Dilerim daha pek çok kez yolun buraya düşer :) Neşeli sevgilerle :)

   Sil
 3. biriktir tabi mutlu anlar:) tatil geliyor bool bool okursun, öpyorum seni

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gönlümden geçen, hepimiz her zaman mutlu anlar biriktirelim :)) Muhtemelen yoğun bir yaz süreci geçireceğim ama bu kez kararlıyım, burayı ihmal etmeyeceğim, hem baksana senin gibi paylaşımlarımı okuyan "Oleeey yaa!"lık insanlar var :))

   Sil
 4. İlkbahar gibi bir mevsimi olan bu dünya, üzerinde yaşanmaya değer... demiş sabahattin ali... Tereyağını sıcak köy ekmeğinin üzerinde eritmeye devam ettiğimiz sürece umut var demektir ve üzerinde yaşamaya değer... Güzel bir yazıydı... kelamınıza sağlık...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyordum. Ne de güzel demiş! Ve iyi ki paylaştınız da öğrenmiş oldum :) Bahar aylarını pek severim, ama ilkbaharın yeri bambaşka. Güzel yorumunuz için çok teşekkürler.

   Sil
 5. yaşamak mefis bişi evet ve ben de bunu sabahları ağaçlara bakarak ve kuş cıvıltılarıyla anlarım her gün :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bunu her gün anlayabilecek bir farkındalığa sahip olman şahane bir şey :) Zaten bence sen bundan böyle bir deeptone olarak aramızdasın. Yaşamayı sevmesen bence çok sıkıcı olurdun :))

   Sil