8 Haziran 2018 Cuma

Açık Zincir


Evet, arabaların gürültüsü insanın aklını başından alıyor, ama kuşlar da ötmeye devam ediyor, duyuyorum. Hoş değilse de bazı şeyler, yaşamın güzellikleri var, fark etmek gerek, hissetmeli insan.

Sen, şimdi buraya gelen, kokunu alıyorum, hoş geldin. Belki mavi kanatlı bir kuşun kanadına takıldın da kondun bahçeme. Sen uğradın diye açtı çiçeklerim. Sular şiir gibi akıyor. 

Burası biraz karışık bir blog oldu, biliyorum. Düzenli de ilerleyemiyorum. Çoğunluğu ev sahibi olan bir apartmanda dairesine yeni taşınmış bir kiracı gibiyim. Ama yine de iyi kötü devam etmeye çalışıyorum. Bu ara biraz daha yoğun sanalın dışındaki hayatım. Mutlu Anlar Koleksiyoncusu olmayı pek beceremiyorum.

Kendimi, düzen seven ama bir türlü düzenli olmayı başaramayan biri olarak tanımlayabilirim. Böyle değil de öyle yaşayanlara gıpta ediyorum :) Her gün paylaşımda bulunan arkadaşlarımız -buraya "blog mahallesi" demiştik, yani komşularımız- var; bunu nasıl yapabildiklerini gerçekten anlayamıyorum, süperler! 

Hava sıcaklıkları artmaya başladı. Yaz kendini iyiden iyiye hissettiriyor. Bir bahar insanı olarak yaz beni yoruyor... Bu ara "zaman yönetimi" üzerine araştırıyorum. Zor bir iş, ama istediğim gibi yaşayabilmek için bu niteliği edinmem lazım.

Logo için deniz üzerinde yüzen bir yelkenli çizmiştim. Galiba denize ihtiyacım var.

sana1soru: zamanını yönetmek için ne yapıyorsun?

Neşeli sevgilerle :)
Mutlu Anlar Koleksiyoncusu kendinden aktardı!

6 yorum:

 1. İşte ben böyle içselselleşmiş yazılara kayıtsız kalamıyor ve ardından kendimi yorum kutusunun içerisinde, anlamsız kelimelerimden manalı bir cümle kurmak üzere çırpınırken buluyorum kendimi... Ne yazdığımı anlayamayan ev sahibeleri iyiki ne demek istediğimi anlıyorlar ve düğümlerimden kurtuluyorum... Zaman yönetimi konusunda da başarılı olduğum söylenemez ve düzen konusunda da sizinle benzer düşünce ve uygulama içerisindeyim... Şarkı ve bünyeye iyi gelen yazılarınız için teşekkürler... 👍

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. "Anlamsız kelimeler" ile uğraşıp "manalı bir cümle" kurmak (belki de kuramamak) ne kadar önemli? Zaman ayırmak ve aslında o an itibariyle zamanı paylaşmak bence çok değerli. Bu içten yorumunuz için ben teşekkür ederim :)

   Sil
  2. Bu ne güzel yorum ve ne güzel cevap.

   Sil
  3. Meselenin "cevap" kısmı için teşekkür edebilirim :) Epey zaman önce tabii, burada "siz" diye cevapladığım nadir yorumlardan. Biraz de gelen yorumdan dolayı. Ama artık böyle yorumlar alsam bile "siz" demeyi tercih etmiyorum. Bu saygısızlık değil elbette, "sen"li cümleler kurunca kendimi daha rahat ve mutlu hissediyorum :) Tabii senin yorumunla ilgili olmadı bu kısım, ama yazmak istedim galiba :)

   Sil
 2. Zaman yönetimi en çok ihtiyacım olan şey. Gercekten bir gününü dolu dolu geçirip her yere her işe yetişen insanlara hayran kalıyorum. Ben bir iş yaparken ikinci yönetemiyorum. Zaman su gibi akıp gidiyor sanki.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bunun üstesinden gelen insanlara gerçekten hayran kalınabilir :) Çok işi birden yönetmek ayrı bir konu, zor da tabii, ama tekil bazda bunları sıralayabilmek çok gerekli :) Böyle bir yaşam kişiye ivme kazandırır ki buna hayli ihtiyacım var :)

   Sil