1 Haziran 2018 Cuma

Nerede Kalmıştık?


Çok özledim! Ne var ne yok benim tatlı mahallem? Evlerinden sokağa hayatları taşan güzel insanlar merhaba :) Bakmayın böyle enerjik durduğuma, başımı yastığa bıraksam anında uyuyacağım. Yorgunum. Biraz sıkışık bir dönem. Alışık olmadığım ya da bilmediğim bir dünyaya adım attım. Derine inebilirim, belki de kaçıp gidebilirim. Muallak evresindeyim anlayacağın. Aklımı yoruyor ki akıl bedenden hafif olsa da onun sözü daha çok geçiyor. Beni hatırladın mı? Kendimi takdim edeyim: Dat dara daaat, dara dara dara, dat dara daaat! Ben, Mutlu Anlar Koleksiyoncusu. (Blogumun görünüşünde ufak tefek değişiklikler yaptım. Renkleri güncelledim, yazı karakterleriyle oynadım. Herhangi bir eleştirin olursa ve paylaşırsan sevinirim.)

Bu paragrafa başlamadan önce esnedim. Sana bunu neden söyledim? Neden bu yazının başında çoğul bir hitabım varken şimdi yeniden -önceden olduğu gibi- ikinci tekil şahısı kullandım? Sabah erken kalkacağım, "Yapılacaklar Listesi"nde tiklenmeyi bekleyen maddeler var. Şikayetçi olduğumu söyleyemem, bu sıkışıklığı seviyorum. Hayatı yavaş ama dolu dolu yaşamak benim için değerli. Hıza ayak uydurmakta zorlanıyorum, zaten bunu istemiyorum da.

Yeni bir aya girerken hep heyecanlanırım. Güzel haberler alacağımız, birbirimizi içtenlikle seveceğimiz, mutluluklar paylaşacağımız ve nice güzel anı biriktireceğimiz bir haziran ayı olmasını diliyorum. Umarıım neşemiz ruhumuzun üstünde buharı tüten bir çay kadar keyifli olur!

Esnediğimi sana neden söyledim? İlk haziran gününün bittiğini haber vermek için. Yani zaman çok çabuk geçiyor; hoşluklarla tanımlamak lazım.

sana1soru: Söylerken mutlu olduğun sözcüklerin var mı?

Neşeli sevgilerle :)
İçimdeki blog madencisi aktardı!

14 yorum:

 1. Hoşgeldiniz yeniden! Esnediğinizi okuyunca ben de esnedim, acaba kaç kişi daha esner de zamanın aktığını anlar diye de merak ettim..
  cevap: Zürafayı söylerken pek mutlu oluyorum :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sen de hoş geldin! :) (Ben "sen" demek istiyorum, sen de "sen" demek ister misin?:) Zaman akıyor ve umarım çoğumuz bunun farkındayızdır... Zürafa gerçekten söylemesi hoş bir sözcük; şimdi bir kere daha söyledim, hoş yani :)

   Sil
 2. Hoşgeldin sefalar getirdin efem 😊🌸güzel bir giriş olmuş yazı okurken baya tebessüm ettim teşekkür ederim 😊🌸ve o güzel dillerin için kocaman bir amin ve inşallah 🌸 ismin gibi hep mutlu anlar yaşa inşallah 😊🌸ve son olarak soruna gelince iş yaparken şarkı söylemek birde güzel dostların yazılarına yorum yapmak 🌸😊çenem düştü hadi gittim ben 😊🙋sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hey! Sen de hoş geldin :) Tebessüm etmene neden olan bir giriş yazdığım için bana teşekkür ettin ya ben de bu duyarlı yaklaşımın için sana teşekkür ediyorum :)) Ama ben sözcüklerini sormuştum, olsun bunlar da güzel, tabi sözcük söylersen o da iyi olabilir, çünkü merak ediyorum :) Çenen düşmüş halde her zaman gel, kapı açık :) Neşeli sevgilerle.

   Sil
 3. Kaldığınız yerden tekrar harekete geçip bumerang etkisiyle mutluluğu çoğaltma yönünde bir irade göstermeniz mutlu etti bizi... 😌

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bu güzel yorumu okuduğum için mutlu oldum, teşekkürler :)

   Sil
 4. Çok şükür . Ne zaman çok şükür dersem mutlu olurum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ah şükretmek... Bu, insana o kadar iyi gelen bir eylem ki! Maalesef bazılarımız bunun bilincinde değil, onlar için üzülüyorum; ama böyle "çok şükür" diyebilen herkes için de seviniyorum :)

   Sil
 5. seni tekrar görmek güzeeel :) ben de iş yaşamı ile ilgili bir yoğunluğun olduğunu düşünmüştüm :) başarılar o zaman :) kitap okumayı unutmaaa :) (farketmez) sözcüğünü mutlulukla kullanırım :) bir de (öyle mi) ve bir de (bu da geçer) :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Seni de tekrar görmek güzel, komşum :)) Aslında hiçbir yoğunluğun blogun önüne geçmesini istemiyorum, çünkü burada yer alma amaçlarımdan biri mutluluğa odaklanmak, ne kadar çok burada zaman geçirirsem kendimi o denli iyi hissediyorum :) Unutmam, 500 meselesinde de hâlâ kararlıyım ve uzunca zamandır kitap almadım, 65 meselesinde de kararlıyım yıl sonuna kadar 65 yazarla buluşacağım, hatta burada onlardan bahsedeceğim :) "Öyle mi?"yi nasıl kullanırsın? Şaşkınlıkla mı yoksa başka bir duyguyla mı?

   Sil
  2. ivit blog bir mutluluk tabikideee :) kitaplar tımıms zorlu bir misyon hihi :) öyle mi, komiklikle, hafif alayla :)

   Sil
 6. Sevdiğim insanların isimleri bir şarkı gibi geli bana.tatli bir ruzgar yeli gibi.onlarin isimlerinde en güzel notalarla dünyanın en tatlı ezgisi gizlidir.bu yüzden ben en çok sevdiklerimin isimlerini söylemeyi severim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel bir yaklaşım :) Herhalde durup dururken bu isimleri sayıklamaktan söz etmiyorsun, onlarla konuşurken isimleriyle hitap etmekten mi bahsediyorsun? Güzeldir insanlara isimleriyle seslenmek :) Ayrıca bağlantılara kapılıp bu yazıya da geldiğin için teşekkür ederim :)

   Sil