1 Temmuz 2018 Pazar

Hadi, Mutlu Olalım


Ayın ilk günü güzeldir. Çünkü umut doludur. Tertemizdir. 

Belki daha dün, sevdiğinle kavga etmişsindir, belki yemeği yakmışsındır, belki uçağı kaçırmışsındır... Belki ağlamışsındır saatlerce. Ama dün işte; bitti. Bugün, yeni ayın ilk günü. Hoş geldin Temmuz.

Umutlu olmayı çok seviyorum. Mutlulukla dönüşümlüdür umut. Mutluysan eğer umutlusundur hayata karşı ve umutluysan mutlu olabilirsin ancak. 

Bir deniz kaplumbağasının yüzdüğü mavi sonsuzluk, kiminin kahve fincanının hemen ötesinde, kiminin okuduğu kitabın satırlarında, kimi için palete yayılmış boyada, kimi içinse vücudun tanrılaştığı dansta. Yeni bir ay başlıyor ve ben yaşamayı seviyorum.

Mutlu ol sevgili okur, yaşıyorsun. Umutlu ol arkadaşım. Ne yaşın, ne memleketin ne de cinsiyetin; ayrıntıda boğulma. Ama illa boğulacaksan denize karış. Neşe denizinde yüzelim! Göksel dinleyelim.

Madem geldin buraya, girdin içeri ve beraberiz; o zaman senden bir şey rica ediyorum. "Hadi" dediğimde, gözlerini kapatıp sana sarıldığımı hayal eder misin? Duyuyorum; dalga sesleri arasında bir palyaço balığının yüzgeç hareketlerini hissediyorum. Sana yolluyorum, gülesin diye; şehrin gürültüsünü kahkahalar bastırsın.

Parmaklarım tuşlara, tuşlar ekrana, o sana, sen mutluluğa kavuşuyorsundur, umarım. Her kim veya her ne ise seni mutlu eden, diliyorum, bu ay onunla dolsun hayatın. Hiçbir musluk, denizi boşaltamaz ki! Bu bir havuz problemi değil. Biz mutlu olacağız.

Hadi!


sana1soru: benim neşem deniz, senin neşen ne?(eklendi)

Neşeli sevgilerle,
Mutlu Anlar Koleksiyoncusu

18 yorum:

 1. Düne dair ne varsa dünle gitti. Ayın ilk günü temize çekme günüdür. Yeni umut doğuyor, yeni gelen ayla. Deniz kokuyor yeni gelen ay, duyuyor musun dalgaların sesini. Mutluluk dalgalarla geliyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mutluluk, dalgalarla geliyor... Kıyıya yazılmış tüm kötü hatıraları silip götürüyor... Neşeyle ve sevinçle dolu yeni bir kumsal bırakıyor :)

   Sil
 2. Ne güzel ne içten bir paylaşalım. İçinde doğduğum Temmuz ayına ben de hoş geldin diyor hep mutlu ve umutlu bir dünyaya uyanalım inşallah diye de ekliyorum. Sevgiler :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler :) Doğum günün ne zaman? O gün iyi dileklerimle geleyim :)) Neşeli sevgilerle :)

   Sil
 3. ay palyaço balığııııııı balıkları güldürürken kendi ağlıyo mu acabaaaa :)

  YanıtlayınSil
 4. "Dün dünde kaldı cancağızım, artık yeni şeyler söylemek lazım" sözünü çok severim ve yazını okurrken bu cümle geldi aklıma:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yeni ve güzel, hatta mutlu şeyler söyleyeceğimiz nice günlerimiz olsun, dilerim :)

   Sil
 5. Gerçek hayatta yakalanması gerçekten çok kolay olmayan mutluluğu sizin içeriklerinizdu buluyoruz... Bu da bir şey ve bunu önemsiyorum... teşekkür ediyorum...

  YanıtlayınSil
 6. Ay ne güzel dilekler bunlar ya.. Okurken çok mutlu oldum ben

  YanıtlayınSil
 7. Umarım güzel bir ay olur hepimiz için :))
  Son birkaç gün hava yağmurluydu, bu nedenle soruna cevabım yağmur olacak. Yağmur yağarken kitap okumayı çok severim. :))
  Göksel'in Denize Bıraksam şarkısı da bir harika, tekrar dinledim, insanı rahatlatıyor :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ama yağmur da gerçekten şahane bir şey :) En kısa zamanda yağmur yağsın da sen kitap oku ve mutlu ol :)) Zamansız şarkılardan :)

   Sil
 8. Yeni ve güzel ayın 4. gününden kocaman merhaba!
  İnşaAllah hep mutlu ve huzurlu olursunuz.:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzel temmuzun beşinci gününden merhaba :) Dilerim hepimiz öyle oluruz :)

   Sil
 9. Her sabah yeni başlangıç, derin bir nefes alıp gülümserim :)

  YanıtlayınSil