25 Ağustos 2018 Cumartesi

Papyonlu Balıklar


Gökyüzünün denizle birleştiği o çizgide, bir ip cambazı gibi yürüyorum. Gemiler eşlik ediyor ruhuma. Boşluğu kuşatan rengârenk yamaç paraşütleri birer yıldız olabilir mi? Ya dünyanın hızında bir anormallik var ya da ben âşık oluyorum.
****
Mavi, cambazın sahnesinden insanların toprağına doğru tondan tona değişiyor ve balık sürüleri adeta tahterevalliye binen çocuklar gibi bir görünüp bir kayboluyor. Plaj şemsiyeleri, saplandığı toprağı göğe tozutmak için mi var? Her yerin deniz olduğunu düşlüyorum. Gözlerimi açıyorum, yanıyor. Mutluluktan ağlıyorum.
***
Sürüsünden kopmuş balıklar, papyon takıp bana doğru geliyor. Böyle bir sevgiye onlar da saygı duyuyor. Bu zamana dek “gülümseme” diye bildiğim şeyin yalan olduğunu anlıyorum. Ondan önce gördüklerim sadece birer dudak hareketiymiş. Sesinden dökülen sözcükler neşeli. Çocuklar gibi oynamak istiyorum.
**
Yürüdüğüm ipten düşebilirim. Ama ne fark eder! Kaç vakit daha yaşayacağını bilmediğim bir bedeni mi umursamalıyım, yoksa hiç yok olmayacak bir ruhu mu? İnsanın birine “ruh eşim” diyebilmesi ve pek çok konuda onunla hemfikir olması tarifi zor huzurlardan. Bu hâl, un kurabiyesi gibi ağzımda dağılıyor.
*
Düşlektik hayaller karalıyorum, hünersiz ellerim sanki birer Picasso.

sana1soru: Sanat sana ne anlam ifade ediyor?

Neşeli sevgilerle,
Mutlu Anlar Koleksiyoncusu 

4 yorum:

 1. Hiç çalışmadığım yerden geldi soru..Sanat deyince duyguların,hayallerin yaratıcılığa dönüşüp göze ve kulağa hitap etmesi geliyor aklıma benim ..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Oh! Tanımında ne güzel ifadeler var: Duygu, hayal, yaratıcılık, hitap... Teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Resim eski aşkım, müzik herdaim varolan...Yaratıcılık, başka bir dünya...

  YanıtlayınSil