10 Kasım 2018 Cumartesi

Korktum Sevgili Okur


Tutuldum kaldım sevgili okur. Bendeki bu haller bana bile yabancı. Aklım kalbimi esir aldı, kalbim aklıma el koydu. Tenimden nefesime, her yerim, her düşüncem ve duygum onu çağırıyor. Tartı da “Kaybediyorsun.” diyor. Çok üzülüyorum. Çok özlüyorum. Ne olacak böyle? Nereye varacak? Denizin ortasındayım; ne bir kara parçası görüyorum ne de bulutlar üstümde. İki mavi arasında sürükleniyorum. 
**** 
Hep sonradan gelir aklım başıma. Korktum sevgili okur. “Bizden olmaz.” der diye korktum. Ama içten ve gerçek konuşuyorduk zaten. Bir kuruntunun ağlarına takıldım; bir düşün kahramanı olmak varken düştüm. Kollarım yara bere içinde, dizlerim kanıyor. Gönlüm kırık. Gönlüm yorgun. Ama gönlüm hâlâ umutsuz değil. Ah bu umut; hayalimde yüzü. 
*** 
Zaten karanlığım şu günlerde, gece de erkenden çalıyor. Başımı yastığa koyup dua ediyorum, rüyama gelsin diye. Biliyor musun, kabul oldu dileğim. Kapattığım kapıyı açtım tekrar, bekliyorum eşikte, “Hoş geldin!” demek için, gelmiyor, “Ama belki gelir…” diye umuyorum. Hava soğuk, üşüyorum; battaniye değil, onu istiyorum. 
** 
Şiir yazdım uzun zaman sonra. Resim yapmak istiyorum, hiç bilmeden. Re’den fa’ya, la’dan mi’ye koşasım geliyor, bir çocuğun oyun parkında yaşadığı gibi. Ne sen bulutsun, ne de ben yağmur. Günlerdir parçalı bulutlu yüzüm. Can kırıklarım ruhuma batıyor. Âşığım sevgili okur, âşığım. 
Bir “merhaba” ile başlar her şey.

Atatürk'ü saygıyla anıyorum.


sana1soru: Aşkta pişmanlığa yer var mıdır?

Neşeli sevgilerle,
Mutlu Anlar Koleksiyoncusu

5 yorum:

 1. Çok zor sorular soruyorsun hiç cevap veremiyorum amaaa

  YanıtlayınSil
 2. Kurtarılabilecek bir kırıntı varsa peşine düşmek gerekir. Tabi karşı tarafın kırıntıya ne gözle baktığı önemli.
  Sevgilerle

  YanıtlayınSil
 3. Bence aşkta pişmanlığa yer vardır. Hem de çok vardır. Soylenmemesi gereken bir kelime bile çok şeyi değiştirebilir. Değiştirmemesi gerekse bile. Pişman olmamalı insan,ama vardır aşkta pişmanlık. Keşke olmasaydı, ama vardır..

  YanıtlayınSil
 4. Merhaba, blogunuzu ziyarete geldim. Benim blogumu yorum ve ziyaretinizle desteklerseniz sevinirim.

  YanıtlayınSil
 5. Yok mu koleksiyonunda yeni parçalar ? Neredesin ? ...

  YanıtlayınSil