16 Mayıs 2020 Cumartesi

İşte Benlik Müzikler #Liste


Müzik listesi hazırladığım üçüncü cumartesi. Yazılara iliştirdiğim şarkı ve ezgileri tekrar dinlemek bana iyi hissettiriyor. Her hafta ortak bir özellik belirliyorum ve parçaları buna göre seçiyorum. Bu kez, blogda tüm zamanlarda en çok açılan 10 yayını göz önünde bulundurdum. 3'ünde şarkı ekleme fikri henüz  hayata geçmemiş. 7'sinin müzikleri ise hemen aşağıda. İçlerinde daha önce dinlemediğin bir şarkı var mı? Geçen haftaya göre oldukça kısa bir liste. Hadi başlayalım.
Ne kıyafet, ne yemek, ne de herhangi bir aksesuar görünce canım çeker. Ama müzik aletlerine karşı durum biraz farklı. Bazen müzik aleti aşeriyor gibi hissediyorum. "Faun" grubunu, YouTube'ta İrlanda Flütü dinlemek için video ararken buldum ve müziklerini çok sevdim.
 • Farah Zeynep Abdullah - Gel ya da Git (Hisset)
 • Sertab Erener - Mecbursun (Hisset)
 • Pinhâni - Günaydın Sevgilim (Hisset)
 • Bobby McFerrin - Don't Worry Be Happy (Hisset)
 • Deniz Tekin - Ederlezi (Hisset)
 (Not: Bu listede eserleri yorumlayanların isimlerine yer verilmiştir.)bu senin sorun mutluşka
Hangi müzik aletini dinlerken haz duyuyorsun?

Neşeli ve sağlıklı sevgilerle,
Mutlu Anlar Koleksiyoncusu

20 yorum:

 1. Yine güzel bir liste olmuş 😊 Ben kanun ve keman ve Ney bayılırım 😊 gönlüne sağlık güzel insan sevgiler 🌸😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim :) Kanun değişik bir müzik aleti. Sanki bir dokunsan bin ah işitecekmişsin gibi. Hikâyesi olan bir çalgı. Santur için de böyle hissederim :)

   Sil
 2. Çello dinlerken huzur buluyorum. Bazı parçalarsa başlı başına haz...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yaylı çalgıların farklı bir etkisi var bana göre. Vurmalıları vuruyorsun geçiyor. Telliler de öyle. Tuşlular da keza öyle. Üflemeliler biraz benziyor yaylılarla. İkisinin de bir süreci var, bir yolu, bir ömrü. Böyle olunca da sanki daha bir yaşanıyor diğerlerine göre :)

   Sil
 3. Faun- Karuna çok hoşmuş bayıldım. Dinlerken aşırı mutlu etti beni :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Oh ne güzel :) Sevindim beğenmene :) Eğer bu yorumun bildirimini alırsan tekrar dinler misin? Belki yine mutlu olursun ve ben de birini mutlu etmeye yardım ederim böylece :)

   Sil
  2. O günden beri hep dinliyorum 💃bir de piyano severim ben 🥰

   Sil
  3. Yoruma yapılan cevabı takip eden, hatta üstüne buna da cevap veren blog yazarları, Blog Mahallesi'nin deniz manzaralı evlerinde oturuyor bana göre :)

   Sil
  4. Ne güzel bir tabir böyle. Tebessüm ile ayrılıyorum o zaman :)

   Sil
 4. Kardeşimde var İrlanda flütünden. Öğrenmeye çalışıyor yavaş yavaş. Sesi çok güzelmiş biz hep bozuk halini duyduğumuz için şimdi. :) O da aynı her türden müzik aletiyle dolu ev. Mızıkalar, gitarlar, keman, org şimdi de bu flüt. Hiçbirini de eline alıp ciddi ciddi çalışan yok ama.Başına geçmek lazım aslında fırsat varken. :) Güzel şarkılar teşekkürler. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum bana ne hissettirdi biliyor musun? Hani bazı anneler vardır, birileriyle konuşurken çocuklarını çekiştirirler. "Ah şekerim sorma, işte bizimki de böyle." gibi laflar :) Senin cümlelerin de onlara benzedi biraz :) Dediklerin bana cuk oturuyor, eğer enstrümanlar eşleşseydi kardeşin olduğumdan şüphelenebilirdim :) Şarkıları beğenmene sevindim :)

   Sil
 5. Bütün şarkıları biliyor olmam :)
  Ederlezi şarkısıni dinliyorum bir klip var youtube çingeneler zamanı filminden almışlar videoyu Erderlezi şarkısını koymuşlar o daha iyi .
  Neyse benlik şarkılar dinliyormuşsun :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki benzer noktalarda geziniyormuşuz :) Sanırım dediğin yorumu biliyorum. Daha fazla enstrüman ve daha boyutlu bir çalışma haliyle. Onun tadı başka, bunun tadı başka :)

   Sil
 6. Ne güzel öneriler olmuşlar böyle. Önerilerine sağlık :) Ve cevabım keman :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlk defa biri önerilerime sağlık diledi sanırım :) Ben de sana sağlık diliyorum öyleyse, tabii ki neşeyle birlikte :)

   Sil
 7. faun. kutlarım iyi müzik :) çelloooo :)

  YanıtlayınSil